Course titleStudent nameInstitution affiliation1Purchase CostPantry and fridgeMedium grain brown rice 1kg -- $3.80Canned lentils 400g X 3 ($0.75) -- $2.25Canned chickpeas 400g (2) -- $1.80Almond kernels 150g -- $3.90Sunflower Kernels 200g -- $2.60Free range eggs 12 pack -- $6.00Cheese 250g block -- $4.50Baked beans in tomato sauce 420g -- $1.05Natural pot set yoghurt 1kg -- $4.80Canned diced tomatoes 400 g (2) -- $1.40Cow's milk 1 litre -- $1.50Sandwich Bread loaf 400g -- $2.00Fruits and Vegetables5 Apples-- $4.204 Avocados -- $2.306 Potatoes-- $ 2.001Kg Banana-- $4.001 cucumber continental --$2.40Garlic 1 bulb-- $1.304 Onions-- $2.21Broccoli (1) --$0.81Lettuce (1) -- $2.108 tomatoes -- $ 3.2821Kg spinach --$1.20Dried apricots -- $2.00Carrots (6 sticks) --$ 0.60One weeks MenuDay oneBreakfast - Avocado-Egg ToastLunch -Tuna-Cucumber WrapSupper - Marinated BeefSnack- one appleDay twoBreakfast- Cereal with FruitLunch- One Pan SpaghettiSupper-1 Korean Beef Stir-Fry and buckwheat soba noodlesSnack- Avocado-Yogurt DipDay threeBreakfast- Scrambled EggsLunch- Green Salad with TunaSupper- 1 Chicken Tikka MasalaSnack- one appleDay fourBreakfast - Avocado-Egg ToastLunch- Apple & Cheddar Pita PocketSupper -1 Korean Beef Stir-Fry and buckwheat soba noodlesSnack- 3 dried apricotDay five3Breakfast- Scrambled EggsLunch - One Pan SpaghettiSupper - Marinated BeefSnack- Avocado-Yogurt DipDay SixBreakfast- Scrambled Eg ...
To Order an Original Plagiarism Free Paper on the Same Topic Click Here












Other samples, services and questions:
When you use PaperHelp, you save one valuable — TIME
You can spend it for more important things than paper writing.